Üç polis müdürü için ‘MİT devrede’ iddiası

Ayhan Bora Kaplan suç örgütüne ilişkin iddialarda adı geçen ve İçişleri Bakanlığınca görevden uzaklaştırılan Ankara İl Emniyet Müdür Yardımcısı, Ankara İl Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü ve Müdür Yardımcısı hakkında yürütülen soruşturma Emniyet Genel Müdürlüğünden alınarak Milli İstihbarat Teşkilatı’na devredildiği iddia edildi.

Üç polis müdürünün “Kale” olarak isimlendirilen MİT yerleşkesine götürüldüğü öne sürüldü. Odatv’ye konuşan kaynaklar ise “Yaşananları takip ediyoruz ama söz konusu şüpheliler bizde değil.” dedi.

Ankara’da neler oluyor: MİT devredeGüncel

HAKLARINDAKİ SUÇLAMA NE

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Kaçakçılık ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosunca yürütülen ve kamuoyunda Ayhan Bora Kaplan suç örgütü olarak bilinen silahlı suç örgütü ile ilgili soruşturma kapsamında, hakkında müebbet hapis istemiyle dava açılan firari sanık Serdar Sertçelik’in medyaya yansıyan ses videoları ve ses kayıtlarıyla ilgili geçtiğimiz günlerde soruşturma başlattı.

Şüpheli üç emniyet görevlisi hakkında “suç işlemek için anlaşmak”, “adil yargılamayı ve tanığı etkilemeye teşebbüs”, “görevi kötüye kullanma” ve “suçluyu kayırma” suçlarından devam eden soruşturmada, şüphelilerin ikametlerinde dijital materyallere el konulması amacıyla dün arama yapıldı.

İçişleri Bakanı Yerlikaya ‘FETÖvari’ dedi, gözler KÖZ’e çevrildi… Ankara’da sıcak saatlerGüncel

CEVHERİ GÜVEN’E BİLGİ SIZDIRAN POLİSİ DE MİT YAKALADI

Öte yandan, FETÖ’cü firari Cevheri Güven’e bilgi sızdırdığı gerekçesiyle ocak ayında tutuklanan, Ankara Emniyet Müdürlüğünde görevli polis memuru Serkan Dinçer’in de MİT’in operasyonu kapsamında yakalandığı öğrenildi.

Dinçer, 16 Ocak’ta tutuklanırken emniyet içerisinde bağlantılı olduğu polislerin tespitine yönelik araştırmalar sürüyor.

Ankara Emniyeti’nde açığa alınan emniyet müdürlerine tepki: 17-25 Aralık’ın tekrarına boyun eğmeyizGüncel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x