Yusuf Yazıcı takım ismi verdi! Transfere açık kapı bıraktı

Fransa Ligi ekiplerinden Lille ile olan sözleşmesi sona eren Yusuf Yazıcı, geleceğiyle ilgili SO Foot sitesine açıklamalarda bulundu.

MILAN İTİRAFI

Transferde adı Milan’la anılan yıldız futbolcu, “Futbolda hala yapmam gereken birçok hayalim var. Elbette Milan gibi kulüplerin ilgisine kayıtsız kalamazsınız. Bakalım gelecek benim için neler hazırlayacak” dedi.

‘KENAN VE ARDA ÖZEL OYUNCULAR’

Juventus’ta oynayan Kenan Yıldız ve Real Madrid’de forma giyen Arda Güler ile sözlerine devam eden Yazıcı, “İkisi de çok özel oyuncu. Onlara sahip olduğumuz için çok şanslıyız. Türkler, Real Madrid ve Juventus’a büyük gururla bakıyor. Çok güzel kariyerlere imza atacaklar. Arda’nın performansı için şaşırmadım, o bir fenomen. Kulübünde yaptıklarına şaşıyormıyorum” şeklinde konuştu.

‘EURO 2024’E KONSANTRE OLMALIYIZ’

Türk Milli Takımı’nın EURO 2024’teki hedefleri hakkında konuşan Yazıcı, “Konsantre olmalıyız. EURO’daki hataların aynısını orada yapmamalıyız. Tüm ülkemizi ve ailelerimizi hayal kırıklığına uğrattık, bu yüzden hırslarımızı kendime saklamayı tercih ediyorum. Turnuva bitiminde bir tatil yapmak ve kafamı dağıtmak için babamı aradım, o da esprili bir dille beni uzun süre görmek istemediğini söyledi. (Gülüyor.) Çok iyi bir takımımız var, sahada konuşup halkımızı gururlandırmalıyız. Turnuva Almanya’da, herkes için özel olacak” ifadelerini kullandı.

ÖZ ELEŞTİRİ

Genç yaşında yaşadığı zorluklara değinen Yazıcı, “13 yaşıma kadar futbol çok kolaydı. Yetenekliydim, iyi bir sol ayağım vardı. Sonra herkes büyüdü, kilo aldı, işte o zaman işler karmaşıklaştı çünkü ben fiziksel olarak gerideydim. Bunu telafi etmek için çok çalıştım. Ligue 1 çok fazla fiziksel olarak bilinen bir şampiyona ama ben bunu bir meydan okuma olarak gördüm, yoluma devam etmek istedim. Burada hakem maçın bitiş düdüğünü çalmadığı sürece herkes sizi zorluyor, hazır olmanız gerekiyor” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x